dane tablicowetablice genealogiczne - dynastie "polskie"Gryfici

Gryfici

powiązania małżeńskie: POKAŻ UKRYJ
LINIA GŁÓWNA (ZJEDNOCZONE POMORZE ZACHODNIE)LINIA SZCZECIŃSKALINIA WOŁOGOSKO-SŁUPSKALINIA WOŁOGOSKALINIA SŁUPSKA

Warcisław I
ok.1091-1135
Bogusław I
ok.1127-1187
  1. Anastazja, c. Mieszka III Starego
Racibor
1150/56-1183
Salomea, c. Mieszka III Starego
Bogusław
ok.1183-1238
(pochodzenie niepewne)
Dobrosława
pani na Sławnie
1175/83-1223
(pochodzenie niepewne)
Warcisław
ok.1160(?)-1184
Dobrosława
przed 1177-po 1226(pochodzenie niepewne)
Bogusław II
1178/84-1220/21
Mirosława, c. Mściwoja I Spokojnego
Bogusław III
?-1223
(istnienie niepewne)
Wojsława
?-1229
Barnim I Dobry
ok.1210-1278
c.d.
poniżej
Kazimierz II
ok.1179-1219
Elżbieta
ok.1210-ok.1222
Warcisław III
ok.1211-1264
synowie
Barbara
?-1300
(pochodzenie niepewne)
Kazimierz I
przed 1135-1180
Adolf (Odolanus)
?-po 1186
dzieci
córka
Wojsława
?-1172
(pochodzenie niepewne)
Racibor I
ok.1110-1155/56
Małgorzata
ok.1142/45-przed 1197/98
Świętopełk
?-przed 1197/98

c.d.: potomkowie Barnima I Dobrego:

Anastazja
1239/45-1317
Jadwiga
(istnienie niepewne)
córka
(istnienie niepewne)
Bogusław IV Ciało i Dusza
1254/55-1309
Małgorzata
ok.1287-przed 1334
Eufemia
ok.1286/88-1330

Dania

Judyta
po 1289-1336
Warcisław IV
1291-1326
Bogusław V Wielki
1317/18-1374
  1. Elżbieta, c. Kazimierza III Wielkiego
córka
Elżbieta
1346/47-1393

Ces. Rzym.Czechy

Kazimierz IV
1351-1377
  1. Kenna, siostra Jogaiły
  2. Małgorzata, c. Siemowita III Starszego
Warcisław VII
1362/65-1395
Eryk (wł. Bogusław)
1382-1459

NorwegiaDaniaSzwecja

Eryk
Katarzyna
1390/91-1426
Bogusław VIII
1363/68-1418

Kamień
(elekt; katolicki)

Bogusław IX
ok.1405-1446
Zofia
ok.1434-1497
Eryk II Lienzer
Aleksandra
ok.1437-1451
córka
?-przed 1449
Adelajda
ok.1410-ok.1447
  1. Henryk X Młodszy Rumpold
Ingeborga
1413/14-przed 1452
syn (synowie)
córka
Anna
ok.1418-1484/88
Barnim V
1369-1402/3
Anna
po 1396-?
Małgorzata
1370/74-1410
Barnim IV Dobry
1319/20-1365
Warcisław VI Jednooki
1346-1394
Barnim VI
1365/72-1405
Warcisław IX
1395/1400-1457
c.d.
poniżej
Barnim VII Starszy Psiarz
1403-1449/50
Elżbieta
ok.1405-1455/61
(pochodzenie niepewne)
Warcisław VIII Germatius
1373-1415
Warcisław Młodszy
ok.1398-1414/15
Barnim VIII Młodszy
1403/5-1451
Agnieszka
ok.1436-1512
Świętobor II Spokojny
1407/8-1432
Zofia
przed 1415-po 1453
Zofia
ok.1376-1406
Anna
?-przed 1416
Bogusław VI
1354(1356)-1393
Zofia
1380/81-ok.1408

Szwecja (tyt.)

Agnieszka
1381/88-przed 1430?
Elżbieta
1360-1388
Warcisław V Ojcze Nasz
1326-1390
Katarzyna
Elżbieta
ok.1302-po 1349
Mirosława
1270-przed 1328
Beata
1270/74-1315/16
Hildegarda
(istnienie niepewne)
Barnim II
przed 1275-1295
Otton I
1279-1344
Matylda
ok.1301-1331
Barnim III Wielki
przed 1300-1368
Otton
1333/35-1337
dzieci
Kazimierz III
1345/48-po 1372
Świętobor I
ok.1351-1413
Albrecht
ok.1379-przed 1412
Otton II
ok.1380-1428

Ryga
(elekt)

Agnieszka, siostrzenica Władysława II Jagiełły
Kazimierz V
ok.1381-1434
Joachim Starszy
ok.1420-1422
Anna
1421-1447/59
Małgorzata
ok.1422-1464/67
Joachim Młodszy
ok.1424-1451
Otton III
1444-1464
Małgorzata
(1375?)1383/85-1467
Bogusław VII Stary
1355-1404/5

c.d.: potomkowie Warcisława IX wołogosko-rugijskiego:

Elżbieta
ok.1420-1473
(pochodzenie niepewne)
Eryk II Lienzer
1418/25-1474
Zofia, c. Bogusława IX słupskiego
Bogusław X Wielki
1454-1523
Krzysztof
przed 1488-ok.1521
(syn naturalny)
Joachim
przed 1488-ok.1549
(syn naturalny; pochodzenie niepewne)
Anna
1491/92-1550
Jerzy I brzeski
Jerzy I
1493-1531
Bogusław (XI)
1514
Filip I Pobożny
1515-1560
Jerzy (II)
1540-1544
Jan Fryderyk Mocny
1542-1600

Kamień
(ewangelicki)

córka
przed 1585-?
(córka naturalna)
Bogusław XIII
1544-1606
Filip II Pobożny
1573-1618
Klara Maria
1574-1623
Katarzyna
1575
Franciszek I
1577-1620

Kamień
(ewangelicki)

Erdmuta Zofia
1578-1583
Bogusław XIV Towarzyski
1580-1637

Kamień
(ewangelicki)

Jerzy II
1582-1617
Jan Ernest
1586-1590
Zofia Jadwiga
1588-1591
Ulryk Rycerski
1589-1622

Kamień
(ewangelicki)

Anna
1590-1660
Ernest Ludwik Piękny
1545-1592
Jadwiga Maria
1579-1606
Elżbieta Magdalena
1580-1649
Filip Juliusz
1584-1625
Amelia
1547-1580
Barnim X Młodszy
1549-1603
Ludwik von Putbus
1549-1594
(syn naturalny; pochodzenie niepewne)
Eryk III
1551
Małgorzata
1553-1581
Anna
1554-1626
Kazimierz VII
1557-1605

Kamień
(ewangelicki)

Małgorzata
po 1518-1569
Georg Herz
1525/30?-1623
(syn naturalny; pochodzenie niepewne)
Georgia
1531-1573/74
Kazimierz VIII
1494-1518
Elżbieta
1499-przed 1518
Barnim (IX)
1500-1501
Zofia
1501-1568

NorwegiaDania

Barnim IX Pobożny
1501-1573
Aleksandra
1525/40-przed 1544
Maria
1527-1554
Dorota
1528-1558
Anna
1531-1592
Sybilla
1541-1564
Bogusław (XII)
1542
Elżbieta
po 1544-1554
Otton (IV)
1502/3-przed 1518
Kazimierz VI
ok.1455-1474
Elżbieta
?-1463
(pochodzenie niepewne)
Zofia
ok.1462-1504
Elżbieta
ok.1463-1516
Warcisław (XI)
po 1465-1474/75
Barnim (IX)
po 1465-1474
synowie
córka
Małgorzata
ok.1470-1526
Katarzyna
1470-1526
Maria
przed 1474-1512
Warcisław X
ok.1435-1478
Świętobor
1456/57-1464
Ertmar
ok.1455-1464
Krzysztof
?-ok.1450
literatura:
POCZET.COM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.
Serwis wpisany został do rejestru dzienników i czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Katowicach pod poz. Pr 2428.
partnerzy: ApisVideoŻegluga śródlądowaWydawnictwo AVALON
do góry