ilustracje i mapyherby i pieczęciepieczęcie polskich królów i książąt

pieczęcie polskich królów i książąt

(uporządkowane chronologicznie)
WSZYSTKIEpieczęcie pieszepieczęcie konnepieczęcie herbowepieczęcie majestatycznepozostałe typy pieczęci
pieczęcie królewskiepieczęcie książęcepieczęcie Piastówpieczęcie Jagiellonówpieczęcie królów elekcyjnychpieczęcie książąt pomorskich
Rycheza lotaryńska1051 (fals.)
Władysław I Herman1087/1095
Mieszko III Stary1145
Bogusław I pomorski1170-1182
Bolesław I Wysoki1201
Odon Mieszkowic
Mściwoj I Spokojny
Henryk I Brodaty1204-1238
Władysław III Laskonogi1216
Leszek I Biały1220
Świętopełk gdański1220
Sambor II lubiszewsko-tczewski1220
Sambor II lubiszewsko-tczewski1220-1243
Konrad I mazowiecki1222-1228
Władysław Odonic Plwacz1223-1227
Racibor białogardzki (?)1223?
Kazimierz I opolski1224-1226
Henryk II Pobożny1224-1241
Świętopełk gdański1227-1266
Barnim I Dobry1229
Konrad I mazowiecki1233-1247
Bolesław V Wstydliwy1234
Władysław Odonic Plwacz1235
Barnim I Dobry1235-1266
Mieszko II Otyły1236-1244
Świętopełk gdański1238-1248
Bolesław I mazowiecki1241-1248
Kazimierz I Konradowic1242
Bolesław II Rogatka1242-1245
Władysław I opolski1247
Przemysł I1247
Przemysł I1248
Konrad I głogowski1249-1274
Kazimierz I Konradowic1250-1257
Bolesław Pobożny1250-1277
Sambor II lubiszewsko-tczewski1251-1276/1278
Bolesław V Wstydliwy1252
Henryk III Biały1253-1266
Siemowit I mazowiecki1255-1262
Bolesław Pobożny1258
Barnim I Dobry1265-1278
Henryk V Brzuchaty1268-1278
Henryk IV Prawy1270-1283
Konrad II czerski1270-1294
Mściwoj II pomorski1272-1274
Mściwoj II pomorski1274-1294
Bolesław II płocki1274/1275-1313
Bolesław I opolski1279-1300
Henryk V Brzuchaty1280-1286
Bolko I Surowy1280-1292
Kazimierz bytomski1281
Leszek II Czarny1281-1288
Bernard Zwinny1283
Przemysł raciborski1284
Przemko ścinawski1284
Siemomysł inowrocławski1284-1287
Leszek II Czarny1288
Henryk IV Prawy1288-1290
Przemysł II1290-1295
Bolko I Surowy1293-1301
Władysław I Łokietek1293-1294
Mieszko I cieszyński
Przemysł II1295-1296
Przemysł II1295-1296
Kazimierz III gniewkowski1296-1311
Siemowit dobrzyński1300
Wacław II czeski
Wacław II czeski
Henryk III głogowski1302-1303
Konrad II Garbaty1304
Wacław III czeski1305-1306
Henryk III głogowski1306-1309
Przemysł inowrocławski1307
Bernard Stateczny1307-1326
Bolesław I opolski1311-1312
Henryk VI Dobry1311-1335
Siemowit II rawski1311?-1345?
Trojden I czerski1311?-1341?
Konrad I oleśnicki1312
Bolesław III Rozrzutny1312-1331
Władysław I Łokietek1312-1318
Bolesław oleśnicki1313-1314
Wacław płocki1313?-1336?
Leszek inowrocławski
Władysław legnicki1316
Henryk I jaworski1316-1346
Władysław I oświęcimski1317
Władysław bytomski1317-1346
Bolesław I Pierworodny1318-1361
Władysław I Łokietek1320-1333
Bolesław II opolski1321
Bolko II ziębicki1324-1332
Jan ścinawski1326
Bolko II ziębicki1329-1340
Henryk IV Wierny1329-1342
Bolesław III Rozrzutny1330-1352
Bolesław III Rozrzutny1332-1345
Bogusław V Wielki1339-1354
Siemowit III Starszy1343
Mikołaj Mały ziębicki1343-1356
Władysław Garbaty1344
Jan I Scholastyk1344
Kazimierz III Wielki1347-1364
Kazimierz III Wielki1347-1364
Wacław I legnicki1351-1362
Bolesław kozielsko-bytomski1353
Kazimierz I cieszyński1355
Władysław Biały1355-1362
Siemowit III Starszy1355-1378
Bolesław III strzelecki1360-1362
Konrad I oleśnicki1361
Bolko III ziębicki1363
Konrad II Siwy1364-1395
Bolko II Mały1365-1368
Rupert I legnicki (z braćmi)1367-1393
Konrad II Siwy1369
Henryk V Żelazny (z synami)1369-1370
Ludwik I brzeski
Władysław II Opolczyk1372-1378
Wacław II legnicki1373
Kazimierz IV słupski1373
Władysław II Opolczyk1378
Henryk VI Starszy1379
Janusz I Starszy1379-1429
Ludwik Andegaweński
Henryk VIII z Blizną1381-1399
Henryk niemodliński1381
Henryk VII Średni Rumpold1382-1395
Władysław II Jagiełło1388
Władysław II Jagiełło1388-1392
Przemysław I Noszak1390
Henryk VIII Młodszy Wróbel1396
Rupert I legnicki1396-1404
Siemowit IV Młodszy1397-1426
Konrad III Stary1406
Ludwik II legnicko-brzeski1411-1435
Jan I żagański1412/1413-1439?
Henryk IX Starszy (z braćmi)1413
Bolesław I cieszyński1420
Eryk I Pomorski
Siemowit V rawski1425?-1442?
Bolesław IV warszawski1429/1430?-1454
Władysław III Warneńczyk1438
Władysław III Warneńczyk1440-1442
Jan I lubiński1441-1453
Władysław głogowski (z bratem)1442
Wacław I zatorski1445
Bolesław II cieszyński1447
Kazimierz IV Jagiellończyk
Kazimierz IV Jagiellończyk1448-1488
Wacław I cieszyński1450
Jan IV oświęcimski1453
Przemysław II cieszyński1456
Przemysław II cieszyński1470
Jan II Szalony
Janusz II płocki1471-1495?
Konrad III Rudy1471/1472-1503?
Konrad III Rudy1471/1472?-1503
Bogusław X Wielki1479-1494
Jan I Olbracht1492-1494
Fryderyk II legnicki1498-1547
Aleksander I Jagiellończyk1502-1506
Kazimierz II cieszyński1504
Zygmunt I Stary1507-1548
Zygmunt I Stary1510-1547
Zygmunt II August1546-1568
Zygmunt II August1549-1559
Jerzy II Wspaniały1558-1586
Zygmunt II August1559-1571
Henryk XI legnicki1560-1575
Fryderyk Kazimierz frysztacki1562
Wacław III Adam cieszyński1563
Henryk Walezy1574
Anna Jagiellonkaok.1575
Stefan I Batory1576-1578
Stefan I Batory1580
Zygmunt III Waza1589
Zygmunt III Waza1589-1605
Adam Wacław cieszyński1598-1613
Władysław IV Waza1633
Władysław IV Waza1633-1648
Fryderyk Wilhelm cieszyński1623
Jan II Kazimierz Waza1648-1668
Jan II Kazimierz Waza1649
Karol Ferdynand Waza
Jan III Sobieski
Jan III Sobieski1676-1688
Michał Korybut Wiśniowiecki
Stanisław I Leszczyński
Stanisław I Leszczyński1706-1709
August II Mocny1713-1731
August II Mocny
August III Sas1734-1763
August III Sas
Stanisław II August1764-1780
Stanisław II August1764-1795

POCZET.COM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.
Serwis wpisany został do rejestru dzienników i czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Katowicach pod poz. Pr 2428.
partnerzy: ApisVideoŻegluga śródlądowaWydawnictwo AVALON
do góry