dane tablicowetabeleordery, tytuły i odznaczenia polskich władców i ich rodzin

ordery, tytuły i odznaczenia polskich władców i ich rodzin

osobaorder, tytuł, odznaczeniedatanadawca
Eryk PomorskiOrder Podwiązki (Anglia)ok.1405król Anglii, Henryk IV
Warcisław VIII GermatiusZłota Róża1406/28 XII 1407papież Grzegorz XII
Władysław II JagiełłoOrder Zakonu Smoka1408król Węgier, Zygmunt Luksemburski
Ludwik II legnicko-brzeskiOrder Zakonu Smoka1408/1412król Węgier, Zygmunt Luksemburski
Obroża Psa Gończego (Rudenband)7 VIII 1413(wielki mistrz kapituły)
Wacław II legnickiObroża Psa Gończego (Rudenband)7 VIII 1413(wielki mistrz kapituły)
Konrad IV StarszyObroża Psa Gończego (Rudenband)7 VIII 1413Wacław II legnicki, Ludwik II legnicko-brzeski
Konrad V KąckiObroża Psa Gończego (Rudenband)7 VIII 1413Wacław II legnicki, Ludwik II legnicko-brzeski
Jan I żagańskiObroża Psa Gończego (Rudenband)7 VIII 1413Wacław II legnicki, Ludwik II legnicko-brzeski
Władysław III WarneńczykMiecz Poświęcany i Czapka1443papież Eugeniusz IV
Kazimierz IV JagiellończykMiecz Poświęcany i Czapka1448papież Mikołaj V
Złota Róża
Order Podwiązki (Anglia)*

* odznaczenie nie zostało odebrane zgodnie z ceremoniałem
1450król Anglii, Henryk VI
Bogusław X WielkiMiecz Poświęcany i Czapka25 XII 1497papież Aleksander VI
Aleksander I JagiellończykZłota Róża1505papież Juliusz II
Zygmunt I StaryOrder Złotego Runa (habsburski)4 III 1518cesarz Karol V
Miecz Poświęcany i Czapka1525papież Klemens VII
Bona Sforza d'AragonaZłota Róża1525papież Klemens VII
Zygmunt II AugustMiecz Poświęcany i CzapkaII 1540papież Paweł III
Order Złotego Runa (habsburski)/1556cesarz Karol V
Henryk WalezyOrder Św. Michała (Francja)8 XII 1560król Francji, Karol IX
Order Podwiązki (Anglia)1575królowa Anglii, Elżbieta I
Order Św. Ducha (Francja)31 XII 1578(wielki mistrz kapituły)
Stefan BatoryMiecz Poświęcany i Czapka29 V 1580papież Grzegorz XIII
Anna JagiellonkaZłota RóżaI 1587papież Sykstus V
Zygmunt III WazaOrder Złotego Runa (habsburski)20 I 1600król Hiszpanii, Filip III
Władysław IV WazaOrder Złotego Runa (habsburski)30 XI 1615król Hiszpanii, Filip III
Miecz Poświęcany i Czapka19 I 1625papież Urban VIII
Order Św. Ducha (Francja)*

* nie został wręczony z powodu śmierci odznaczonego
1648król Francji, Ludwik XIV
Jan II Kazimierz WazaOrder Złotego Runa (habsburski)1638król Hiszpanii, Filip IV
Michał Korybut WiśniowieckiOrder Złotego Runa (habsburski)6 X 1669król Hiszpanii, Karol II
Miecz Poświęcany i Czapka6 VI 1672papież Klemens X
Eleonora Maria Józefa HabsburżankaOrder Niewolnic Cnoty (Austria)po 1662cesarzowa Eleonora Magdalena Gonzaga
Złota Róża6 VI 1672papież Klemens X
Jerzy IV Wilhelm, książę legnickiOrder Złotego Jelenia23 VIII 1672(wielki mistrz kapituły)
Jan III SobieskiOrder Św. Ducha (Francja)30 XI 1676król Francji, Ludwik XIV
Miecz Poświęcany i Czapka25 VII 1684papież Innocenty XI
Order Domowy Sobieskich (Order Janiny)ok.1684(wielki mistrz kapituły)
Jakub Ludwik, syn Jana III SobieskiegoOrder Złotego Runa (habsburski)1683*

* został wręczony 15 III 1691 roku
król Hiszpanii, Karol II
Order Domowy Sobieskich (Order Janiny)1696?(wielki mistrz kapituły)
Maria Kazimiera de La Grange d'ArqueinZłota Róża25 VII 1684papież Innocenty XI
August II MocnyOrder Słonia (Dania)24 IX 1686król Danii, Chrystian V
Order Złotego Runa (habsburski)1697*

* został wręczony w roku 1722
król Hiszpanii, Karol II
Order Dannebroga (Dania)/1703król Danii, Chrystian V albo Fryderyk IV
Order Orła Białego1 XI 1705(wielki mistrz kapituły)
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)1712car Rosji, Piotr I
Order Św. Aleksandra Newskiego (Rosja)2 VIII 1725caryca Rosji, Katarzyna I
Order Czarnego Orła (Prusy)V/VI 1728król "w Prusach", Fryderyk Wilhelm I
Aleksander Benedykt Stanisław, syn Jana III SobieskiegoOrder Św. Ducha (Francja)19 XII 1700król Francji, Ludwik XIV
Konstanty Władysław, syn Jana III SobieskiegoOrder Św. Ducha (Francja)19 XII 1700król Francji, Ludwik XIV
Maurycy Saski, naturalny syn Augusta II MocnegoOrder Orła Białego1719August II Mocny
Fryderyk August Rutowski, naturalny syn Augusta II MocnegoOrder Orła Białego8 X 1724August II Mocny
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)1736August III Sas
Stanisław LeszczyńskiOrder Św. Ducha (Francja)1725król Francji, Ludwik XV
August III SasOrder Słonia (Dania)20 XI 1708król Danii, Fryderyk IV
Order Zgody (Hohenzollernów-Bayreuth)27 VII 1711margrabia Bayreuth, Krystian Ernest
Order Złotego Runa (Austria)1721cesarz Karol VI
Miecz Poświęcany i Czapkalato 1726papież Benedykt XIII
Order Orła Białego1733(wielki mistrz kapituły)
Order Czarnego Orła (Prusy)1733król "w Prusach", Fryderyk Wilhelm I
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)1736caryca Rosji, Anna Iwanowna
Order Św. Aleksandra Newskiego (Rosja)1736caryca Rosji, Anna Iwanowna
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)7 XI 1736(wielki mistrz kapituły)
Jan Jerzy Kawaler Saski, naturalny syn Augusta II MocnegoOrder Orła Białego8 I 1728August II Mocny
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)4 XII 1768książę Saksonii, Fryderyk August III
Maria Józefa HabsburżankaOrder Św. Katarzyny Męczennicy (Rosja)1725/37caryca Rosji, Katarzyna I albo Anna Iwanowna
Fryderyk Krystian Leopold, syn Augusta III SasaOrder Orła Białego1727August II Mocny
Order Słonia (Dania)8 V 1733król Danii, Chrystian VI
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)1736August III Sas
Order Św. Januarego (Neapol)1738król Neapolu i Sycylii, Karol
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)1758caryca Rosji, Elżbieta Piotrowna
Franciszek Ksawery, syn Augusta III SasaOrder Orła Białego(/2 II) 1733August II Mocny
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)1736August III Sas
Karol Krystian, syn Augusta III SasaOrder Orła Białego1735August III Sas
Królewski Saski Order Wojskowy Św. Henryka (Saksonia)1736August III Sas
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)1758caryca Rosji, Elżbieta Piotrowna
Order Św. Aleksandra Newskiego (Rosja)1758caryca Rosji, Elżbieta Piotrowna
Albert Sasko-Cieszyński, syn Augusta III SasaOrder Orła Białego1738August III Sas
Order Złotego Runa (Austria)1738cesarz Karol VI
Order Św. Apostolskiego Króla Węgier Stefana (Węgry)6 V 1764cesarzowa Maria Teresa
Stanisław II AugustOrder Orła Białego1756August III Sas
Order Czarnego Orła (Prusy)5 IV 1764król Prus, Fryderyk II
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)1764caryca Rosji, Katarzyna II
Order Św. Stanisława7 V 1765(wielki mistrz kapituły)
Order Św. Andrzeja Pierwszego Powołańca (Rosja)6 V 1787caryca Rosji, Katarzyna II
Order Virtuti Militari22 VI 1792(wielki mistrz kapituły)
Michał Mikołaj Cichocki, naturalny syn Stanisława II AugustaOrder Virtuti Militari25 VI 1792Stanisław II August
Legia Honorowa* (Francja)

Krzyż Kawalerski
11 VII 1813cesarz Francuzów, Napoleon Bonaparte
Legia Honorowa* (Francja)

Krzyż Oficerski
12 X 1813cesarz Francuzów, Napoleon Bonaparte
Order Św. Stanisława (Królestwo Kongresowe)/1 XII 1825car Rosji i król Polski (Królestwo Kongresowe), Aleksander I
Stanisław Grabowski, naturalny syn Stanisława II AugustaOrder Orła Białego1829car Rosji i król Polski (Królestwo Kongresowe), Mikołaj II
Order Św. Aleksandra Newskiego (Rosja)/29 XI 1830car Rosji i król Polski (Królestwo Kongresowe), Mikołaj II albo Aleksander I
literatura:
POCZET.COM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.
Serwis wpisany został do rejestru dzienników i czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Katowicach pod poz. Pr 2428.
partnerzy: ApisVideoŻegluga śródlądowaWydawnictwo AVALON
do góry